Akademia piłkarska BSS

akademia piłkarska dla dzieci

PIŁKA NOŻNA DLA DZIECI 5-7

W najmłodszej grupie dzieci od 5 do 7 lat wykorzystujemy ich naturalne predyspozycje –swobodne i radosne podejście do piłki, niezachwianą wiarę we własne umiejętności, bujną fantazję i niespożyte pokłady energii. W tym okresie nasz trening piłkarski dla dzieci skupia się na koordynacji i poprawie ogólnej sprawności ruchowej. Najważniejsze jest oswojenie piłki i zabawa z nią, a nie wynik. Pracujemy nad zaszczepieniem w dzieciach motywacji do regularnej aktywności fizycznej i zarażamy pasją do gry. Już na tym etapie zauważamy indywidualne umiejętności poszczególnych dzieci i zaczynamy je rozwijać. W najmłodszej grupie rozgrywamy tylko mini-rozgrywki piłki nożnej dla dzieci w systemie – 4 na 4 lub 2 na 2.

akademia piłkarska dla dzieci

PIŁKA NOŻNA DLA DZIECI 7-9

Rozwijamy koordynację i sprawność ogólną naszych zawodników. Trening piłkarski dla dzieci w tym wieku to przede wszystkim ćwiczenia i zabawy z piłką, podczas których dzieci poznają podstawy technik piłki nożnej. Kontrola piłki, prowadzenie piłki, zmysł obserwacji, orientacja przestrzenna, strzały, samodzielne i szybkie podejmowanie decyzji to główne umiejętności, które szlifujemy na szkółkach piłkarskich. Ten wiek to początek rywalizacji, wprowadzamy więc dużo gier i pierwsze gry 1 na 1. Nie zapominamy, że również tu najważniejsza jest dobra zabawa i miłość do piłki nożnej.

akademia pilkarska

PIŁKA NOŻNA DLA DZIECI 9-13

Trening piłkarski dla dzieci w najstarszej grupie to doskonalenie techniki. Wielokrotne powtórzenia kluczowych ćwiczeń przynoszą efekty w postaci wzrostu umiejętności kontroli piłki, zwodów, dryblingów oraz dokładności wykonania technik. Nasza szkółka piłkarska rozwija obunożność, szybkość zawodników, orientację przestrzenną, pracujemy nad zmianami tempa i kierunku gry. Do treningu wplatamy podstawy techniki gry zespołowej – gramy w różnych ustawieniach, od 1 na 1, do 7 na 7. Wzmacniamy ogólną sprawność, ale już ukierunkowujemy ją na rywalizację i współzawodnictwo, wykorzystując w praktyce wszystkie wyuczone techniki i elementy gry. Również na tym etapie nieustannie czerpiemy radość z gry.

„Śmiać się często i serdecznie, zdobyć szacunek i sympatię dzieci – to znaczy odnieść sukces.”

[ Ralph Waldo Emerson ]

Akademia piłkarska BSS

akademia pilkarska Zajęcia Akademii Piłkarskiej BSS